ebike
Jak Odblokować Rower Elektryczny z silnikiem Bosch ?,  Poradniki,  Wiadomośći

Najczęściej zadawane pytania dotyczące roweru elektrycznego.

Jeśli chcesz jeździć dalej, ćwiczyć więcej lub unikać transportu publicznego, ale chcesz mieć większą kontrolę nad wysiłkiem związanym z jazdą na rowerze, rower elektryczny może być idealnym rozwiązaniem.

Rower elektryczny zapewnia pomoc elektryczną podczas pedałowania za pośrednictwem małego silnika i akumulatora. Możesz także dostosować moc wspomagania, w zależności od pożądanej prędkości, kondycji lub długości jazdy i terenu.

Istnieje coraz więcej modeli ebike, które zaspokoją każdego, od zwykłego rowerzysty po bardziej zaawansowanego rowerzystę górskiego, szosowego.

Odpowiedzieliśmy na 14 najważniejszych pytań na temat rowerów elektrycznych w tym przewodniku po rowerach elektrycznych.

Jak szybko może jechać rower elektryczny?

Silnik ebike musi przestać udzielać pomocy przy prędkości 25 km / h . Powyżej tej prędkości musisz pedałować normalnie.

Rowery na Ceneo

W UE musisz mieć prawo jazdy i ubezpieczenie, aby jeździć prędkością powyżej 25km/h.

Czy muszę pedałować, aby uzyskać wspomaganie na rowerze elektrycznym?

Przykro nam, że musimy Ci to przekazać, ale E-rower wspomaga pedałowanie, a nie całkowicie przejmuje kontrolę. Jeśli nie musisz pedałować, jest sklasyfikowany jako motorower.

Jak długo wytrzyma naładowana bateria ebike?

Zależy to od rodzaju roweru, pojemności akumulatora, temperatury otoczenia i sposobu jego użytkowania: sprawny rowerzysta na płaskich drogach lub szlakach może jeździć bez pomocy przez większość czasu, podczas gdy prawdopodobnie mniej sprawny rowerzysta na pagórkowatym terenie jeździ ze wspomaganiem silnika.

Dzięki ustawowemu ograniczeniu mocy przy prędkości 25 km / h w wielu krajach kolarze szosowi mogliby z łatwością przekroczyć ten limit bez korzystania z silnika, podczas gdy rowerzyści górscy na technicznych szlakach będą częściej uruchamiać swoje silniki.

Krótko mówiąc, zależy to od kondycji, stylu jazdy i ukształtowania terenu. Jednak na przykład Canyon twierdzi, że nowy rower szosowy Endurace: ON AL i rower górski Grand Canyon: ON pokonają do 100 km na jednym ładowaniu.

Według Canyon, hybrydowy rower dojeżdżający do pracy Roadlite: ON wytrzyma do ośmiu godzin, podczas gdy rower e-trekkingowy Pathlite: ON z opcjonalnym drugim akumulatorem można pokonać dystans.

Jak mogę naładować mój ebike?

Twój ebike będzie sprzedawany z zasilaczem i kablem zasilającym do podłączenia do sieci. W akumulatorze znajduje się gniazdo, do którego go podłączasz. W przypadku niektórych rowerów elektrycznych należy wyjąć lub częściowo wyjąć akumulator, aby go podłączyć, ale w innych znajduje się również gniazdo wbudowane w ramę.

Czy rowery elektryczne są cięższe niż zwykłe rowery?

Rower elektryczny musi mieć silnik i akumulator. Dzięki temu będzie zawsze cięższy niż zwykły rower. Ponadto najprawdopodobniej zostanie zbudowany bardziej solidnie, z bardziej wytrzymałymi komponentami niż standardowy rower, aby poradzić sobie z dodatkową mocą silnika.

Dlaczego e-rowery są tak drogie?

Jeśli spojrzałeś na ceny samochodów elektrycznych w porównaniu z modelami zasilanymi paliwami , wiesz, że są one znacznie droższe. Wiele z tych kosztów można przypisać zastosowanym akumulatorom i technologii.

To samo dotyczy e-rowerów, które podobnie jak samochody elektryczne są zasilane akumulatorami litowo-jonowymi. Minerały użyte do produkcji baterii, szczególnie lit i kobalt, są drogie, a ich podaż jest ograniczona.

To nie tylko baterie. Płacisz także za silnik i jego sterownik, sprzęt wyświetlacza i większą złożoność maszyny.

Dlaczego niektóre rowery elektryczne są o wiele tańsze od innych?

Większa bateria będzie droższa niż bateria o bardziej ograniczonym zasięgu.

Niektóre niedrogie modele będą również miały znacznie mniejsze baterie, co ogranicza ich zasięg.

Prawdopodobnie będą istnieć różnice w podzespołach między e-rowerami, przy czym droższe modele mają części wyższej jakości od marek premium , takich jak Shimano, Fazua i Bosch (trzech dużych graczy, jeśli chodzi o systemy ebike).

Czy mogę podróżować z moim ebike?

Jak zwykle, to zależy: istnieje mozaika przepisów, w zależności od tego, jak planujesz przewieźć rower elektryczny.

Firmy obsługujące pociągi będą traktować ebike jak zwykły rower. W niektórych przypadkach może być konieczne zarezerwowanie miejsca na rower; inne firmy kolejowe mają ograniczenia dotyczące przewożenia rowerów składanych w godzinach szczytu.

Czy na rowerze elektrycznym można jeździć z rozładowanym akumulatorem?

Tak, możesz jeździć na rowerze elektrycznym do domu, jeśli bateria wyczerpie się podczas jazdy. Systemy takie jak Fazua mają oprogramowanie, które ogranicza moc wyjściową, aby wydłużyć czas pracy baterii.

Jaka jest żywotność baterii roweru elektrycznego i czy baterie ebike można poddać recyklingowi?

Akumulatory litowo-jonowe można ładować i rozładowywać setki razy. Shimano twierdzi, że jego system Steps zastosowany w Canyon Spectral: ON może być ładowany i rozładowywany ponad 1000 razy bez pogorszenia jego wydajności.

Co to są watogodziny (Wh) i co one oznaczają w prawdziwym życiu?

Watt na godzinę (lub Wh) odnosi się do pojemności energetycznej akumulatora roweru i zapewnia wskazanie jego prawdopodobnego zasięgu.

Wh baterii pokaże również, ile watów jest w stanie zapewnić nieprzerwanie przez godzinę: na przykład bateria 250 Wh może zapewnić 250 watów wspomagania przez godzinę, 125 watów przez dwie godziny i tak dalej.

Ostatecznie, jak daleko zajdzie rower elektryczny na jednym ładowaniu, zależy od miejsca, w którym jedziesz, pogody, nakładu własnego wysiłku i wybranego poziomu pomocy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *