Jak Odblokować Rower Elektryczny.
Jak Odblokować Rower Elektryczny z silnikiem Bosch ?,  Poradniki

Jak Odblokować Rower Elektryczny.

W tym artykule dowiemy się jak odblokować rower elektryczny.

Przez ostatnie kilka lat na rynku rowerowym w Polsce, ale też europie obserwuje się wysyp rowerów elektrycznych. Które są wyposażone w różne silniki. Jedne są droższe, a inne tańsze, choć nasi rodzimi producenci powoli montują silniki elektryczne . Na pewno po zakupie takiego pojazdu zastawiamy się czy można odblokować taki pojazd i poruszać się powyżej 25km/h.
Chciałbym przedstawić kilka informacji na ten temat.

Czy można odblokować silnik elektryczny Bosch lub Shimano?

Oczywiście można dokonać taką operację niestety nie, ominą nas dodatkowe koszty związane z zakupem modułu dzięki, któremu możemy odblokować pojazd.

Istnieje na rynku wiele firm, które mają w swojej ofercie moduły do odblokowania takich silników z różnym skutkiem. Możemy śmiało zastanowić się nad wyborem czeskiej formy SpeedBox, która ma bardzo dobre zestawy, które pomogą nam odblokować rower elektryczny.

Jak działa SpeedBox B.Tuning?

Ten najnowszy układ ma łatwą w użytku jednostkę sterującą.
Zestaw tuningowy można aktywować bezpośrednio z aplikacji mobilnej lub na wyświetlaczu roweru. Po naciśnięciu przycisku WALK wyświetla się wartość 9,9 km / h (6,2 mph). Teraz będziesz mógł jechać z prędkością 40 km / h, 50 km / h lub nawet ponad 60 km /h

Aby dezaktywować zestaw strojenia, naciśnij ponownie przycisk WALK. Wartość 2,5 km / h (1,6 mph) pojawi się na wyświetlaczu . Ograniczenie prędkości zostanie zresetowane do 25 km / h. Twój rower elektryczny będzie wtedy działał tak samo, jak przed instalacją układu.

SpeedBox został zaprojektowany dla rowerów elektrycznych, które nie mają klasycznej jednostki sterującej z przyciskiem Walk. W takim przypadku możesz po prostu użyć kombinacji przycisków + – + -, a SpeedBox zostanie aktywowany. Możesz łatwo dezaktywować SpeedBox w ten sam sposób.

Rowery na Ceneo

Ostrzeżenie w używkowaniu modułu sterującego speed blox.

Należy pamiętać, że działanie tego typu zmodyfikowanego roweru elektrycznego na drogach publicznych jest niezgodne z prawem, ponieważ przekraczamy ustawowe 25km/h.

Rowery elektryczne wyposażone w produkty SpeedBox nie mogą być używane na drogach publicznych, ścieżkach rowerowych i miejscach publicznych. Korzystanie z SpeedBox może unieważnić gwarancję roweru elektrycznego.

Na początku należy wspomnieć o tym, że w większości przypadków tracimy gwarancje. Jeśli po odblokowaniu jakiś element ulegnie awarii to niestety, możemy być narażeni na bardzo duże koszty.

Jak wygląda odblokowanie ?

1- Używając ściągacza, demontujemy korbę rowerową.
2- Demontujemy osłonę silnika.
3- Należy podpiąć konektor do odpowiednich gniazd.
4- Teraz należy wpiąć wszystko do silnika i GOTOWE!!
5- Musimy założyć osłonę do silnika.
6- Montujemy korbę.

Ten czeski producent modułu do odblokowania daje nam możliwość poruszania się pojazdem nawet do 50 km/h, choć istnieje wersja, dzięki której możemy się poruszać 60 km/h i większa, ale to tylko teoria.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *