Wiadomośći

Czy to koniec branży rowerowej w Polsce?

Początek kwietnia przyniósł bardzo negatywne informacje z branży rowerowej w Polsce. Jedne z największych firm rowerowych w Polsce ograniczają zatrudnienie. Z informacji wynika, że jest to problem z obecną sytuacją, czyli wirusem i braku zamówień. W firmie Romet zwolnionych zostanie ponad 100 osób. W pierwszej kolejności zostaną zwolnieni osoby, które mają umowę na czas określony.

Zasubskrybuj

Romet to jedna z największych firm w Polsce siedziba tej firmy mieści się w Podgrodziu k/o Dębiny woj. Podkarpackie. Jet to bez wątpienia jedna z największych producentów w naszym kraju. Firma w swej ofercie ma rowery, rowery elektryczne, motocykle, motory, pojazdy elektryczne.

Natomiast firma KROSS zwolni 25% załogi i nastąpi zmiana czasu pracy na 4/5 etatu.

Kross to polskie przedsiębiorstwo istniejące od 1990 r. z siedzibą w Przasnyszu, produkujące rowery, ramy i akcesoria rowerowe. W 2014 roku z produkcją rowerów rzędu 250 000 posiadała ok. 20% udziału w rodzimym rynku. Łączna produkcja w sezonie 2018 wyniosła 275 tys. rowerów, eksportowanych do ponad 40 krajów. Do Kross S.A. należy także marka rowerów miejskich Le Grand.

Niestety można zauważyć zbliżający się kryzys gospodarczy, który uderza w polskie rodzime firmy. Należy zauważyć, że przy takich sytuacjach ucierpią nie tylko polskie rodzime firmy, ale pracownicy, którzy pochodzą z małych miast gdzie możliwości rozwoju, są średnie.

Mam nadzieje, że sytuacja się poprawi jak gospodarka światowa, upora się z epidemią i sytuacją, która doprowadziła do zwolnień milinów osób na całym świecie.

Rowery na Ceneo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *