Wiadomośći

Pierwsze londyńskie piętrowe autobusy dalekiego zasięgu z napędem elektrycznym są już w użyciu

Transport for London (TfL) i producent pojazdów elektrycznych BYD ogłosili w zeszłym tygodniu, że miasto Londyn uruchamia swoje pierwsze w pełni elektryczne piętrowe autobusy dalekiego zasięgu .

Pierwsze 5 całkowicie elektrycznych autobusów BYD będzie kursowało na trasie 98 w imieniu TfL przez Metroline.

Zastępca burmistrza środowiska i energii Londynu Matthew Pencharz powiedział:

„To bardzo ekscytujący moment, którym to się dzieje. Koszty eksploatacji są znacznie niższe. Poza tym te [autobusy] są bezemisyjne i nie zanieczyszczają rur wydechowych, co stanowi ogromną korzyść dla londyńczyków ”.

BYD pomoże również zainstalować stacje szybkiego ładowania w garażu autobusowym Willesden w Metroline w północnym Londynie.

Autobusy są wyposażone w potężne akumulatory BYD o pojemności 345 kWh, zdolne do pokonania około 190 mil zasięgu w ruchu miejskim, co generalnie wystarcza na zwykłą codzienną trasę autobusu. Pięć autobusów ma ponad 33 stopy długości i są wyposażone w klimatyzację, miejsca dla 54 pasażerów i miejsce dla 27 pasażerów stojących (łącznie 81).

Londyński projekt jest interesujący i przyciąga uwagę ze względu na kultową naturę piętrowych autobusów w mieście, ale pod względem objętości jest to tylko mały projekt dla BYD. W ubiegłym roku chińska firma dostarczyła największą na świecie flotę autobusów elektrycznych w Shenzhen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *